ADD BULANCAK ŞUBE BAŞKANI KÖSE’DEN; NET VE KARALI AÇIKLAMA.

ADD Şube Başkanı Dursun Köse; “GENÇLERİMİZİ CUMHURİYETİMİZİ SAVUNMAYA DAVET EDİYORUZ”

ADD BULANCAK ŞUBE BAŞKANI KÖSE’DEN; NET VE KARALI AÇIKLAMA.
Yayınlanma: Güncelleme: 295 views

Atatürkçü Düşünce Derneği Bulancak Şube Başkanı Dursun Köse, net ve kararlı mesajlar verdi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Bulancak Şube Başkanı Dursun Köse yaptığı açıklamalarda karalı ve net konuşarak yazılı basın açıklamasında bulundu.

ADD Bulancak Şube Başkanı Köse, “20 Ekim, tarihi Gençliğe Hitabenin okunmasının 96. yılıdır, Türk Ulusuna kutlu olsun. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ,”En büyük eserimdir” dediği, Türkiye Cumhuriyeti’ni Türk gençliğine emanet etmiştir. Türk gençliği de onun emanetine sahip çıkacak, onun fikirlerini ve devrimlerini ilmin ve aklın ışığında ilerletecektir. Bugün halkımızın ve gençlerimizin birçok sorunla mücadele etmek zorunda olduğunun farkındayız. Gençlerimizin çağdaşlaşma mücadelesini yakalamak için verdikleri emeği ve yaptıkları fedakârlıkları görüyoruz. Biliyoruz ki; tarihin her sahnesinde gençler mücadelelerin en ateşli savunucuları ve öncüleri olmuşlardır,  olacaklardır. Türk gençliği tarihin her sahnesinde cesaretini göstermiştir. Bunu, İzmir’in Yunanlılar tarafından işgal edildiği gün ‘Biz ölebiliriz ama başkaları da ölecektir’ diyerek ilk kurşunu sıkan Hasan Tahsin’ de görüyoruz. O dönemde herkes mandayı savunurken, Mustafa Kemal Atatürk Sivas Kongresi’nde ,” Ey Türk gençliği birinci vazifen, Türk İstiklalini, Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir” demiştir. Büyük Atatürk’ün dediği gibi, gençliğimizin yetişmesindeki en önemli etkenin eğitim olduğunu unutmamak gerekiyor. Şu da acı bir gerçektir ki;  son 20 yılda eğitim sistemimiz kökünden değiştirildi. Atatürk’ün adı ve devrimleri müfredattan silindi, bilimin ve çağın gereklilikleri doğrultusunda eğitim verilmesi engellendi. Evlatlarımız ülkenin tüm bu karamsar havasından nefes alamaz hale gelip çareyi yurtdışına taşınmakta buldu,  buluyor. Bu anlamlı günde Türk İstikbalinin evlatlarını dirayetli olmaya, ülkelerine ve laikliğe sahip çıkmaya, Atatürk’ ün kurduğu Cumhuriyetimizi sonuna kadar savunmaya ve Kemalizm’in namus sesini bir sis çanı gibi yurdumuzun semalarında dalgalandırmaya davet ediyoruz.” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.