“ARILARI KURTAR DÜNYAYI KURTAR”

16. TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Türkiye finallerinde, İlimiz Bulancak İstiklal Ortaokulu öğrencilerinin Yazılım alanındaki “Arıları Kurtar Dünyayı Kurtar”isimli projesi TÜRKİYE 3.süoldu.

“ARILARI KURTAR DÜNYAYI KURTAR”
Yayınlanma: Güncelleme: 267 views

İlimiz Bulancak İstiklal Ortaokulu öğrencilerinin “ARILARI KURTAR DÜNYAYI KURTAR” adlı proje ile Türkiye 3.sü oldu.

 

  1. TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Türkiye finallerinde, İlimiz Bulancak İstiklal Ortaokulu öğrencilerinin Yazılım alanındaki “Arıları Kurtar Dünyayı Kurtar”isimli projesi TÜRKİYE 3.süoldu.

 

 

  1. TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında İlimiz Bulancak İstiklal Ortaokulu öğrencileri Samsun bölge finallerine davet edilmiş, Yazılım alanında yaptıkları projeleri Samsun bölge finallerinde birinci olarak Türkiye finallerinde ilimizi temsil etmeye hak kazanmıştı.

 

 

Yarışmanın 31 Ekim-4 Kasım 2022 tarihleri arasında Diyarbakır İlinde gerçekleştirilen Türkiye finallerinde; İlimiz Bulancak İstiklal Ortaokulu öğrencileri İlhami Berk Gürs ve Fahrettin Mert Duykun’un öğretmenleri Kadir Yılmaz danışmanlığında hazırlayarak “Yazılım” alanında başvurdukları “ARILARI KURTAR DÜNYAYI KURTAR” adlı proje ile Türkiye 3.sü oldu.

 

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu; TÜBİTAK proje yarışmasında ilimizi en iyi şekilde temsil eden öğrencilerimizin, ulusal düzeydeki başarılarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. TÜBİTAK yarışmalarının; öğrencileri, bilimsel yöntemlerle proje hazırlamaya teşvik ederek, hem akademik gelişimlerine hem de kişisel becerilerine önemli katkılar sağladığını vurguladı. Bu sayede düşünen, üreten ve yeni yöntemler kullanarak bilgi ve fikirlerini çoğaltan öğrencilerimizin, geleceğimiz için umut vaat ettiğini dile getirdi.

 

Müdürümüz Tosunoğlu, projenin hazırlık, başvuru ve yarışma sürecinde yer alan yöneticilerimizi, öğrencilerimize danışmanlık yapan öğretmenlerini ve özellikle proje çalışmalarını özveriyle yürüten öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.