BARBAROS İLKOKULU’NDA “UYUM HAFTASI” BAŞLADI

Milli Eğitim  Bakanlığınca (MEB) yürütülen 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı hazırlıkları kapsamındaki okula uyum eğitimleri 3 gün süreceği öğrenildi.

BARBAROS İLKOKULU’NDA “UYUM HAFTASI” BAŞLADI
Yayınlanma: Güncelleme: 162 views

Okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerine yönelik yüz yüze yürütülecek okula uyum eğitimleri 05 Eylül 2022 Pazartesi günü başladı.

Milli Eğitim  Bakanlığınca (MEB) yürütülen 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı hazırlıkları kapsamındaki okula uyum eğitimleri 3 gün süreceği öğrenildi.

Bakanlığın illere gönderdiği yazıya göre, okul öncesi eğitim ve ilkokul 1. sınıf okula uyum çalışmalarında oyun ve açık hava etkinliklerine ağırlık verileceği açıklandı.

Öğrencilerin öğretmenler gözetiminde oyun, drama, sosyal ve sportif etkinlikler yoluyla öğrenme ortamını, okulunu, sınıfını, arkadaşlarını tanıması ve okul kurallarını öğrenmesi sağlanacağı ifade edildi.

 

 

Eğitimin ikinci gününde veliler çocuklarıyla birlikte okula giderek okulun tüm iç ve dış mekânlarını birlikte gezecekleri anlatıldı.

 

Uyum eğitimi haftasında anaokulu öğrenci velilerinin kafasındaki soru işaretlerini gidermek amacıyla MEB tarafından “2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Okul Öncesi Eğitim Uyum Rehberi”  hazırlandı. Uyum rehberiyle hem okul öncesi eğitimin önemi ve içeriği anlatılıyor.

 

Tam da bu kapsam da Bulancak’ta gerçekleşen uyum haftasında Barbaros İlkokulu 1/E sınıfı Öğretmeni Naci Aktaş öğrencileriyle buluşması objektiflerimize böyle yansıdı.

 

Ayrıca Barbaros İlkokulu Müdürü Zafer Işık, öğrencilere ve öğrenci velilerinin bulunduğu sınıflara girerek hoş geldiniz dedi.

Daha sonra okulun kapısında öğrenciler uyum haftasının ilk gününde öğretmenleri Naci Aktaş ve Okul Müdürü Zafer Işık ile birlikte tarihe bir not düşmek ve eğitim ve öğretim yılının ilk gününde bulancakhaber.net objektiflerinin karşısına geçerek unutulmayacak bir eğitim hayatına başladıkları görüldü.

 

Öte yandan Bulancak Belediye Başkanlığı’nın da okul bahçelerini temizlediği objektiflerimize böyle yansıdı.

 

 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.