GİREDSUN VALİSİ MEHMET FATİH SERDENGEÇTİ GÖREVE BAŞLADI

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle, 09.08.2023 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Giresun Valisi olarak atanan Sayın Mehmet Fatih Serdengeçti’nin göreve başlaması münasebetiyle karşılama töreni düzenlendi. Cumhurbaşkanlığımızın 2023/376 sayılı Atama Kararı..

GİREDSUN VALİSİ MEHMET FATİH SERDENGEÇTİ GÖREVE BAŞLADI
Yayınlanma: Güncelleme: 148 views

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle, 09.08.2023 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Giresun Valisi olarak atanan Sayın Mehmet Fatih Serdengeçti’nin göreve başlaması münasebetiyle karşılama töreni düzenlendi.

Cumhurbaşkanlığımızın 2023/376 sayılı Atama Kararı ekindeki liste ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2’nci ve 3’üncü maddeleri gereğince İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürü iken Giresun Valisi olarak atanan Sayın Valimiz Mehmet Fatih Serdengeçti, 21 Ağustos Pazartesi günü Giresun Valisi olarak görevine başladı.

Giresun Valiliği önünde il protokolü ve tören mangası tarafından karşılanan Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, karşılama töreninin ardından Valilik Makam katına çıkarak basın mensuplarına duygu ve düşüncelerini aktaran bir konuşma gerçekleştirdi.

Giresun’a atanmaktan büyük onur duyduğunu söyleyen Vali Mehmet Fatih Serdengeçti “Aziz Giresunlular, çok saygıdeğer Giresunlu hemşerilerim, ilimiz protokolünün çok değerli mensupları, kıymetli mesai arkadaşlarım ve basınımızın güzide mensupları;

Son Valiler Kararnamesi ile atanmış olduğum Giresun Valiliğinin karşılama programına geldiğiniz ve ilgi gösterdiğiniz için hepinize teşekkürü borç biliyorum.

Öncelikle bu görevin ne kadar onurlu ve sorumluluk gerektirdiğinin farkındayım. Bu noktada beni bu göreve layık gören, itimat gösteren ve bu konuda görevi tevdi eden Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’ye ve Sayın İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya Beyefendi’ye şükranlarımı sunuyorum.

Bu onurlu görevi yürütürken önemli bir sorumluluk aldığımın farkındayım. Bu noktada özellikle her zaman ifade ettiğimiz ve mefkure olarak sembolleştirdiğimiz ‘Ey oğul! İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.’ mefkuresinden ilham alacağız ve aynı zamanda köklü medeniyetimizin manevi mimarları olan Mevlâna, Hünkâr Hacı Bektaş Veli ve Yunus Emre’nin hâl diliyle vatandaşlarımızla hemhal olmaya çalışacağız, gayret göstereceğiz.

 

Hani, şairin söylediği gibi ‘Şehitler Tepesi boş değil, toprağını Kahramanlar bekliyor…’ misali; biz, Giresun gönüllülerinden oluşan 42. ve 47. gönüllü alaylarının yani Millî Mücadele dönemi destansı kahramanlarına, Şehit ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Ruhları şad, mekânları cennet olsun. Şehit ve gazilerimiz bu yolda baş tacımız olacaktır. İnşallah, ruhları şad olsun ve yine fakir gurebanın bekçisi olmaya gayret göstereceğiz hep birlikte.

Giresun’umuzun sosyal ekonomik gelişimi ile ilgili olarak da tüm ortaklarımızla, paydaşlarımızla, tüm arkadaşlarımızla titizlikle çalışacağız. Çok saygıdeğer basın mensuplarımız, sizlerle de Giresun’umuz için Giresun merkezli açık diyalog kuracağız, İnşallah. Bu noktada ilginize çok teşekkür ediyorum. Rabbim utandırmasın İnşallah, Allah yâr ve yardımcımız olsun.” sözleriyle duygularını dile getirdi.

Ardından, karşılama heyeti ile birlikte günün anısına fotoğraf çektiren Vali Serdengeçti, görev yapmış valiler tablosunu da yakından inceledi.

Akabinde Makama geçen Vali Serdengeçti, göreve başlayış yazısını imzaladıktan sonra il protokolü ile bir süre karşılıklı sohbet ederek, Giresun’la ilgili ilk izlenimlerini aktardı.

Valilik önündeki karşılama törenine; Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Selçuk Yıldırım, Giresun Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu, Vali Yardımcıları Mehmet Fikret Çavuş, Dr. Davut Sinanoğlu ve Muhammet Çiftçi, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Özgür Özer, Sahil Güvenlik 73 Komutanı Yüzbaşı Emre Meral ile kurum amirleri, oda ve STK temsilcileri, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.