GİRESUN BELEDİYE BAŞKANI AYTEKİN ŞENLİKOĞLU’NUN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

“MİLLET OLMAK, TEK SES VE TEK YÜREK OLMAK DEMEKTİR”

GİRESUN BELEDİYE BAŞKANI AYTEKİN ŞENLİKOĞLU’NUN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
Yayınlanma: Güncelleme: 184 views

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda: “Millet olmak, tek ses ve tek yürek olmak demektir” dedi.

 

 

Başkan Şenlikoğlu mesajında, Cumhuriyetin 100. yılına ulaşmanın büyük coşkusu, gururu ve heyecanının yaşandığını dile getirerek: “Bir asrı geride bırakırken, Cumhuriyetimizin sağlam temellerinden aldığımız güçle, Cumhuriyet ideallerini yaşatmak adına ilk günkü kadar hevesliyiz. 100 yıldır ışığımız olan Cumhuriyetimiz, ülkemizi aydınlatmaya devam edecektir.” vurgusunu yaparak şunları kaydetti: “Milletimiz; cesaret, fedakârlık ve iradesiyle kurduğu Cumhuriyeti hedef alan her türlü terör, darbe ve işgal girişimine karşı, birlik ve bütünlük içerisinde cevap vereceğini bütün dünyaya her zaman gösterdi ve gerektiğinde tekrar göstermeye hazırdır. Cumhuriyet, şanlı tarihimizdeki yeniden dirilişin adıdır. Cumhuriyeti yaşatmak, yüceltmek ve gelecek nesillere aktarmak en büyük vazifemizdir. Millet egemenliğinin kendisi olan bu büyük zafer büyük mücadele örnekleri sergilenerek kazanılmıştır. İşgal edilen ülkeyi düşmandan kurtarmak için canlarını siper eden vatan evlatlarının zaferidir. Cumhuriyetin 100. yılını kutlarken, yeni bir çağın eşiğinde büyük millet, güçlü devlet olma yolunda yürümenin heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Türkiye Yüzyılı’nı inşa edebilmemiz hep birlikte geleceğe umutla bakabilmemiz için, gençlerimize çocuklarımıza Cumhuriyetin değerlerini, büyük Türk milletinin bir ferdi olmanın şerefini ve kıymetini en güzel şekilde ifade etmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizi bize miras bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Türk milletinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.

 

 

Bu vesileyle tüm hemşehrilerimizi Pazar günü 18.45’te başlayacak olan Cumhuriyet’in muhafızı Giresun 42. ve 47. Alayların Ruhu ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Fener Alayı yürüyüşüne bekliyorum.”

 

 

 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.