ADD GENEL BAŞKANI M. HÜSNÜ BOZKURT BERLİN’DE

100. YILINDA YENİDEN ATATÜRK CUMHURİYETİ

ADD GENEL BAŞKANI M. HÜSNÜ BOZKURT BERLİN’DE
Yayınlanma: Güncelleme: 175 views

23 Nisan 2022 ve 23 Nisan 2023’te “Yeniden Atatürk Cumhuriyeti Manifestoları yayınlayan Atatürkçü Düşünce Derneği, Cumhuriyet’in 100. Yılı çalışmalarına devam ediyor.

 

 

Geçtiğimiz günlerde Ege ve Karadeniz Bölgeleri’nde çeşitli Konferans ve Söyleşilere katılan Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Mustafa Hüsnü Bozkurt, 28 Ekim “LAİK CUMHURİYET BÜYÜK ANKARA BULUŞMASI” öncesi 22 Ekim 2023 Pazar günü de Berlin’de bir konferans verecek.

 

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Mustafa Hüsnü Bozkurt, Berlin -Brandenburg Atatürkçü Düşünce Derneği’nin Berlin’deki “100. YILINDA YENİDEN ATATÜRK CUMHURİYETİ” konferansının konuşmacısı olacak.

Türkiye’nin dört bir yanında Kemalizm’i ve gerekliliğini anlattıklarını söyleyen Bozkurt, Türkiye’nin acilen Yeniden Atatürk Cumhuriyeti’ne ulaşması gerektiğine dikkat çekti; “Göreve geldiğimiz günden beri Türkiye’nin dört bir yanında Yeniden Atatürk Cumhuriyeti Manifestomuzu anlatıyoruz. Bugün dahi Ortadoğu coğrafyasında yaşanan savaşların dışında kalmamızı sağlayan Atatürk’ün kurduğu Laik Türkiye Cumhuriyeti, O’nun kazanımları ve devrimleridir. Bu devrimleri korumak, geliştirmek, çocuklarımızın ve gençlerimizin değerini bilmelerini sağlamak zorundayız.” şeklinde konuştu.

 

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Mustafa Hüsnü Bozkurt, Genel Sayman Eczacı Basri Gürsoy ile birlikte davet edilirken Basri Gürsoy’un son dönemde ülkemize uygulanan vize ambargosu sebebiyle etkinliğe katılamayacağı öğrenildi. Gürsoy ise yaptığı açıklamada “Ülkemizin dünyada getirildiği son nokta; yeşil pasaportu olmayan yurttaşlarımızın vize ambargosuna maruz kalmasına neden olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları adeta “mülteci” muamelesi görmektedir. Türkiye’nin uluslararası kamuoyundaki durumunu gösteren böyle bir ambargoya tüm hazırlıklarımızı yapmış olmamıza rağmen biz de maruz kaldık. Yaşadığımız bu üzücü durum, Yeniden Atatürk Cumhuriyeti’ne ulaşmanın ve ülkemizin dünya kamuoyundaki itibarını yeniden tesis etmenin gerekliliğini ortaya koymaktadır” ifadelerine yer verdi.

 

 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.