AKP MİLLETVEKİLİ LÜTFİ BAYRAKTAR’I İSTİFAYA DAVET EDİYORUZ.

FİSKOBİRLİK YÖNETİM KURULU BAŞKANI VE AKP MİLLETVEKİLİ LÜTFİ BAYRAKTAR’I İSTİFAYA DAVET EDİYORUZ.

AKP MİLLETVEKİLİ LÜTFİ BAYRAKTAR’I İSTİFAYA DAVET EDİYORUZ.
Yayınlanma: Güncelleme: 122 views

CHP Giresun İl Başkanı Av.Gültekin Uzunalioğlu ” Zamların zulme dönüştüğü, enflasyonun halkın belini büktüğü, 4 kişilik bir ailenin aylık mutfak harcamasını kapsayan açlık sınırının13.334 TL, yoksulluk sınırının 43.433 TL.na fırladığı, asgari ücretin 11.400 TL.olduğu, emekliye 7.500 TL.nın reva görüldüğü bir ortamda milletvekili maaşlarının ‘az’ olduğundan dert yanarak tepkilere neden olan Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı ve AKP milletvekili Lütfi Bayraktar’ı istifaya davet ediyoruz.” dedi.

 

CHP İl Başkanı Av.Gültekin Uzunalioğlu yaptığı basın açıklamasında“Kamuoyuna yansıyan bilgilerden öğrendiğimiz üzere bugünkü sistemde 73.379 TL. maaş alan Sayın Lütfi Bayraktar’ın Fiskobirlik’teki  görevi için de ayda 67 bin lira huzur hakkı aldığı ve çifte maaşlılar kervanına katıldığı anlaşılmıştır. Hem milletvekili maaşı alan hem de AKP döneminde batağa sürüklenen üretici kooperatifi Fiskobirlik’ten huzur hakkı alan Sayın Bayraktar’ın bu durumu etik ve hakkaniyet açısından doğru değildir. AKP’nin oyuncağı haline gelen ve zor günler geçiren Fiskobirlik kurumunun bu tartışmalar içinde adının geçmesi Fiskobirlik’i yıpratmaktadır. Bu tartışmaları sonlandırmak için Sayın Lütfi Bayraktar’ı Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden istifa ederek gereğini yapmaya çağırıyoruz.” dedi.

 

 

  Av.GÜLTEKİN  UZUNALİOĞLU CHP GİRESUN İL BAŞKANI

 

 

 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.