BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI

Giresun Belediye Meclisi 31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerin ardından ilk toplantısı yapıldı.

BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI
Yayınlanma: Güncelleme: 78 views

Belediye Başkanı Fuat Köse başkanlığında gerçekleştirilen toplantı meclis üyelerinin kendisini tanıtımı ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, gündemde yer alan maddeler görüşüldü.

Gündem maddelerine geçilmeden önce konuşan Başkan Fuat Köse, Giresun için birliktelik içerisinde çalışacaklarını vurgulayarak: “Seçim sürecini geride bıraktık. Bundan sonraki süreçte Giresun’umuz için hep birlikte çalışacağız. Burada alacak olduğumuz kararlarla şehrimize hizmet edeceğiz. Ben bu makama sizler gibi meclis üyeliğinden geldim. Geride bıraktığımız mecliste beraber çalıştık. İnşallah sizler de arzuladığınız yerlere gelirsiniz. Bu mecliste Giresun’umuzun yararına kararlar alacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bu güzel şehrimizi kalkındırmak ve daha da ileriye götürebilmek için birlikte güzel hizmetlere imza atacağız. Seçim bitmiştir ve bizim için artık siyaset geride kalmıştır. Şimdi çalışma ve Giresun’a hizmet etme zamanı. Muhalefet üyelerinin görüşleri de bizim için önemli. Bir yanlış gördüyseniz 24 saat beni arayabilirsiniz.

Vatandaşımızın sesine kulak vererek, nerede bir hizmet ihtiyacı ortaya çıkarsa, bizler de oraya koşacağız. Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanet ettiği Cumhuriyet çatısı altında, Atatürk ilke ve inkilapları doğrultusunda hizmetlerimizi gerçekleştireceğiz.

Bize verilen emaneti en iyi şekilde koruyarak hesap verilebilir bir anlayış içerisinde olacağız.  Bizi bu göreve layık gören hemşehrilerimize de şükranlarımı sunuyorum.

Meclis üyeliğine seçilmenizden dolayı sizleri kutluyor, yeni görevinizde başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Toplantıda daha sonra ise gizli oylama ile 1. ve 2. Başkan Vekilliği, Divan Katip Üyeliği ve Encümen Üyeliği, açık oylama usulü ile de İhtisas Komisyonları seçimleri yapıldı.

Seçimler sonucunda yeni görevler şu şekilde oluştu:

Birinci Başkan Vekili: Taner Yazıcı.

İkinci Başkan Vekili: Alptuğ Kaan Kara.

Katip Üyeler: İlyas Palak, Evrim Özkan (Asil). Zehra Gülşah Bora Bozat, Hüseyin karakuş (Yedek)

Encümen Üyeleri: Ferhat Karademir, İlyas Palak, Ayhan Özince.

Plan Bütçe Komisyonu: Erkan Hacak, Mehmet Yılmaz, Salih Önal, Fahri Uzun, Hamdi Önde.

İmar Komisyonu: Senih Bayramoğlu, Hüseyin Rüştü Karaibrahim, Taner Yazıcı, Salih Özdemir, Nuri Karaman.

Cadde ve Sokak İsimleri Komisyonu: Onur Konar, Hüseyin Karakuş, Özcan Konal, Abdullah Önal, Güray Kubilay Yaman.

Trafik Komisyonu: Erkan Mutlu, Mustafa Öztürk, Alptuğ Kaan Kara, Abdullah Önal, Hamdi Önde.

Kadın Erkek Eşitlik Komisyonu: Ayça Kozluca, Evrim Özkan, Zehra Gülşah Bora Bozat, Hatice Kocaoğlu, İbrahim Tuğrul Unat.

Tarihi Kentler Birliği Üyeleri: Mustafa Öztürk (Asil), Hüseyin Rüştü Karaibrahim (Yedek)

Giresun İli Katı Sıvı Atık İçme Suları Birliği Üyeleri: Hüseyin Rüştü Karaibrahim, Taner Yazıcı, Mehmet Yılmaz, İlyas Palak, Alptuğ Kaan Kara, Erkan Hacak, Ayhan Özince, Senih Bayramoğlu.

Kent Konseyi Üyeleri: Özcan Konal, Hüseyin Rüştü Karaibrahim, Onur Konar, İlyas Palak, Erkan Mutlu, Taner Yazıcı, Erkan Hacak, Salih Önal, Mehmet Yılmaz.

Bir diğer toplantının ise 2 Mayıs 2024 Perşembe günü saat 14.00’te yapılması kararlaştırılarak oturum sonlandırıldı.

 

 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.