BULANCAK İNECE KÖYÜ 41 KİŞİYİ AĞIRLADI.

Öylesi coşkuyla karşılandılar ki, sazlı sözlü zeybekli türkülerle de misafirlerin uğurlandı

BULANCAK İNECE KÖYÜ 41 KİŞİYİ AĞIRLADI.
Yayınlanma: Güncelleme: 371 views

Doğal ve Tarihi Değerleri Koruma Derneği 41 kişiyle Giresun’a gelerek iç turizm canlandı.

Derneğin bu kapsamda Misyon ve Vizyonu olarak, “Dernek bu amaca ulaşmak için doğa-insan ilişkileri, tarihi ve kültürel değer–insan ilişkilerinin geliştirilmesi ve bu değerlerin tanıtılması, sevdirilmesi, doğayı koruma bilincinin yaygınlaşması, doğayla ilgili sorunlara özellikle erozyon ve önlenmesi konusunda kamuoyunun dikkatinin çekilmesi için çalışır. Doğal ekosistemlerin korunması için çalışmalar yapar. Dernek, benzer amaçlı TEMA vakfı Trabzon temsilciliğinin tüm faaliyet ve ihtiyaçlarına imkânları dâhilinde katkı sağlar” sözlerini sahada Bulancak İnece Köyü’nde gösterdiler.

 

Dernek üyeleri ve heyet Bulancak İlçesi İnece Köyü’nde unutamayacakları bir gün geçirdikleri görüldü.

 

Doğal ve Tarihi Değerleri Koruma Derneği 41 kişi ile Bulancak İnece Köyü’nün tarihi gelin kayasını gezerek hayran kaldıkları vurgulandı. İnece Köyü halkı tarafından çiçekler ve Giresun karşılamasıyla coşkulu bir şekilde karşılanan misafirler davul ve klarnet eşliğinde köyü yürüyerek gezdikleri objektiflere böyle yansıdı. Öylesi coşkuyla karşılandılar ki, sazlı sözlü zeybekli türkülerle de misafirlerin uğurlandığı, unutamayacakları bir gün yaşadıkları belirtildi.  

 

 

 

 

Kaynak:  (FOTO-HABER)

Avrasya Haber – Mümin AYDIN

 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.