BULANCAK’TA İNANÇ TURİZMİ GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR

Javalı Abdüsselam Baba’nın Hikayesi.

BULANCAK’TA İNANÇ TURİZMİ GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR
Yayınlanma: Güncelleme: 222 views

Bulancak tarihi bilgiler ışığında yeni belediye başkanı Necmi Sıbıç’ın çalışmaları doğrultusunda gün yüzüne çıkıyor.

Javalı Abdüsselam Baba’nın Hikayesi.

Bulancak Belediye Başkanı Necmi Sıbıç’ın, tarihi ve kültürel mirasımızı koruma çabalarını hızlandırarak dikkat çekici bir sunum gerçekleştirdi.

Daha önce ki yıllarda parkın tam da ortasında etrafı yeşillikler kapalı olan mezarlıkları temizleterek tarihî mirası gün yüzüne çıkararak tarihe ışık tuttu.

Javalı Abdüsselam Baba’nın 1930’lu yıllarda Cafer oğlu Mustafa Efendi’nin yanında kalarak ona ders verdiği bilgisi, Mustafa Efendi’nin oğlu Mehmet Yılmaz’dan alındı. 1935 yılında Abdüsselam Baba’nın vefat ettiği belirtiliyor. Yanında yatan kişi olarak da Bayburtlu Hoca olarak bilinen bir şahsiyet var.

Yeni Belediye Başkanı, bu tür değerli bilgileri paylaşarak şehrin zengin mirasını ve geçmişini gelecek nesillere aktarmayı hedefliyor.

Abdüsselam Baba’nın hikayesi, bu çabaların önemli bir parçası olarak dikkat çekiyor ve şehrin tarihi ile ilgilenen herkesi meraklandırıyor.

Belediye Başkanı, önümüzde ki günlerde, Bayburt’un tarihî ve kültürel değerlerini daha da ön plana çıkarmayı ve şehre olan ilgiyi artırmayı hedefliyor. Gelecek projelerde, şehrin bu tür önemli mirasını koruma ve tanıtma çabalarının devam edeceği belirtiliyor.

bulancakhaber.com.tr Genel yayın Yönetmeni Mehmet Yaşar parkın tam da ortasında etrafı yeşillikler kapalı olan mezarlıkların temizlenerek tarihî mirası gün yüzüne çıkan, tarihe ışık tutan bu çalışmanın önümüzdeki günlerde inanç turizmi ile ilgili olarak geleceğe umut verici bir çalışma olarak gördüğünü ifade etti.

 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.