ENVER YÜCEL, SENİNLE GURUR DUYUYORUZ.

EĞİTİM CAMİASININ LİDERİ GÜZEL İNSAN ENVER YÜCEL

ENVER YÜCEL, SENİNLE GURUR DUYUYORUZ.
Yayınlanma: Güncelleme: 642 views

BUEK BAŞKANI ENVER YÜCEL’DEN DEPREMZEDELERE BÜYÜK DESTEK.

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları (BUEK) ve Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, ülkemizi yasa boğan depremde anne veya babasını kaybeden öğrencilerine ömür boyu eğitim desteği ile vefat eden kurum mensubu öğretmenlerin ailelerine bir yıl boyunca maaş vereceklerini açıkladı.

 

 

 

BAU Global Başkanı da olan Enver Yücel, beraberindeki Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel, Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi Saygın Şenel, Ali Aslan, Bahçeşehir Koleji Basketbol Takımı Genel Menejeri Alpaslan Aydın, BAU Mezunlar Derneği Başkanı Serdar Şenel ve Bahçeşehir Koleji Genel Müdür Yardımcısı Savaş Boyar ile birlikte deprem bölgesinde ziyarette ve incelemelerde bulundu. Adana Kampüsündeki öğretmenlerle bir araya geldikten sonra Hatay’daki Bahçeşehir Koleji Kampüsüne geçen Yücel, “Kahramanmaraş merkezli, çevredeki 11 kentte etkili olan deprem, tüm ülkemizi olduğu gibi bizleri de tarifi imkansız bir acıya boğmuştur. Öncelikle depremde, çalışma arkadaşlarımızın da aralarında olduğu vefat eden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, tüm yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum” dedi.

 

 

 

“DÖRT BİNİN ÜZERİNDE ÖĞRENCİNİN NAKLİNİ SAĞLADIK”

 

İlk iki depremin yaşanmasının hemen ardından tüm eğitim kurumları ve çalışanlarla teyakkuza geçtiklerini belirten Yücel, “Hem depremzedelerimizin acılarına ortak olmak hem de yaralarımızı bir an önce sarmak için seferber olduk ve bugün de bunun için buradayız. Deprem bölgesindeki 11 ilimizde bulunan Bahçeşehir Koleji ve Uğur Okullarının 23 kampüsünün kapılarını hemen açarak depremzedelerimizi kucakladık. Okullarımızda misafir ettiğimiz depremzedelerimizin sıcak yemek başta olmak üzere gıda ve barınma ihtiyaçlarını acilen karşıladık ve şu an da karşılamaya devam ediyoruz. Yine ilk günden itibaren deprem bölgesindeki öğrencilerin farklı illerdeki kampüslerimize naklini sağladık. Bu çerçevede, 4 binin üzerinde öğrencimizin nakli, bahar yarı dönemi için tam burslu olarak tamamlandı. Bu şekilde öğrencilerimizin eğitim öğretimlerine kaldıkları yerden devam etmelerini sağladık. Şimdi de bölgeden diğer kentlere olan nakillere kontenjanlar dahilinde devam ediyoruz” diye konuştu. Yaraları el birliğiyle sarmaya çalıştıklarını, depremzedeler başta olmak üzere tüm yurttaki öğretmenler, öğrenciler ve veliler için psikososyal destek verdiklerini açıklayan Yücel, gece gündüz demeden temel ihtiyaçlar başta olmak üzere yardım malzemelerini toplayıp 100’ün üstündeki TIR’la bölgedeki depremzedelere ulaştırdıklarını belirtti. Kurumlarının ulusal ve uluslararası anlamda insani yardım zinciri oluşturup tüm yurtta olduğu gibi takdir edilecek bir dayanışma ruhunu ortaya koyduklarını da söyleyen Yücel, “Bahçeşehir Üniversitesi Mezunlar Derneğimizin organizasyonu ile ilk 48 saatte 72 mezun ve gönüllüden oluşan 22 mikro ekip bölgedeki arama kurtarma çalışmalarına katıldı. Başarılı çalışmalarıyla bölgede birçok depremzedenin enkaz altından kurtarılmasında görev yaptı. Enkaz yerlerine 21 iş makinası göndermemizin yanı sıra, sahra çadırı da kurduğumuz deprem bölgesinde yeni ihtiyaçlar doğrultusunda destek faaliyetlerimize hızla ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

“ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERİMİZİN YANINDAYIZ”

 

Yücel, Yükseköğretimde 6 Mart’ta başlayacak bahar döneminde uygulamalı derslerde kontenjan uygunluğuna göre depremzede öğrencilere Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde özel öğrenci statüsünde ücretsiz eğitim imkanı da sunacaklarını belirterek, “Depremde maalesef kurumlarımızda görev yapan öğretmenler ile öğrencilerimizi de kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ülkemizi yasa boğan depremde anne veya babasını kaybeden öğrencilerimize ömür boyu eğitim desteği ile vefat eden kurum mensubu öğretmenlerimizin ailelerine bir yıl boyunca maaş verme kararı aldık. Öğrenci ve öğretmenlerimizin her daim destekçisi olarak bölgede hayatın normale dönmesi için elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi. Hatay şehir merkezinde depremzedelerle bir araya gelen Yücel ve beraberindekiler, İskenderun ve Belen kampüslerinde de incelemelerde bulundu.

 

 

 

 

KAYNAK :

https://www.memleket.com.tr/buek-baskani-enver-yucelden-depremzedelere-buyuk-destek-2182324h.htm

 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.