EUROMELANOMA 2023 DERİ KANSERİ VE BEN TARAMASI 

Güneşten korunma ve düzenli deri muayenesi deri kanserinden korunmada başlıca önemli unsurlardır.

EUROMELANOMA 2023 DERİ KANSERİ VE BEN TARAMASI 
Yayınlanma: Güncelleme: 156 views

Türk Dermatoloji Derneği Dermoskopi ve Dermatoonkoloji Çalışma Grupları tarafından organize edilen tüm Türkiye genelinde toplam 41 sağlık kuruluşunun katıldığı Euromelanoma Türkiye 2023 kampanyası kapsamında 25, 29 ve 30 Mayıs tarihlerinde hastanemiz Deri ve Zührevi Hastalıklar bölümünce ücretsiz deri kanseri ve ben taraması yapılmıştır.

Dr. Öğr. Üyesi Işıl Deniz Oğuz, Dr. Öğr. Üyesi Sevgi Kulaklı ve Dr. Öğr. Üyesi Burak Akşan tarafından gerçekleştirilen tarama programında 45 kişinin benleri ve deri lezyonları deri kanseri riski açısından değerlendirilmiştir.

Bu hastalardan 11’inde atipik görünümlü ben saptanmış, lezyonlar fotoğraflanarak takibe alınmıştır. 6 hastada ise deri kanseri şüphesi saptanmış olup biyopsi ya da eksizyon önerilmiştir.

Güneşten korunma ve düzenli deri muayenesi deri kanserinden korunmada başlıca önemli unsurlardır. Toplumda bu konudaki farkındalığın artması deri kanserinin erken teşhis ve tedavisini de artıracaktır. Ücretsiz deri taramaları ile sağlık hizmeti sunan değerli meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.

 

 

 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.