GİRESUN’UN DEĞERLERİ BİZİM UŞAKLAR

Göreleli Ahmet Kaçar’ı Ertan Kara, Bulancaklı Kadir Üstündağ’ı Tekin Bingöl, Giresunlu Can Akengin’ i Şenol Yaşar ve Göreleli Pi Çoğlu Osman’ı ise Semih Baş canlandırdı.

GİRESUN’UN DEĞERLERİ BİZİM UŞAKLAR
Yayınlanma: Güncelleme: 330 views

Bu yıl Kütüphaneler Haftası kapsamında sahnelenen bir tiyatro oyunu, Giresun’un unutulmaz simalarını yeniden hayata döndürdü.

Ertan Kara’nın kaleminden çıkan ve tek perdelik bu oyun, Giresun’un köklü kültürünü ve tarihini sahneye taşıdığı ve büyük bir beğeni ile izlendiği görüldü.

Oyun, Görele’nin renkli kişiliklerinden Ahmet Kaçar, Pi Çoğlu Osman, Bulancaklı Kadir Üstündağ ve Giresunlu Can Akengin ‘in hayat hikayelerine odaklanıyor. Bu isimler, Giresun’un sokaklarında iz bırakan, hafızalarda yer eden ve hikayeleriyle kuşaktan kuşağa aktarılan önemli figürler arasında yer alıyor.

Göreleli Ahmet Kaçar’ı Ertan Kara, Bulancaklı Kadir Üstündağ’ı Tekin Bingöl, Giresunlu Can Akengin’ i Şenol Yaşar ve Göreleli Pi Çoğlu Osman’ı ise Semih Baş canlandırdı.

Giresunlu dostlarının yaşamlarından esinlenen oyun, belgesel ve tiyatro türlerini harmanlayarak seyircilere benzersiz bir deneyim sunuyor. İzleyiciler, Giresun’un geçmişine keyifli bir yolculuk yaparken, bu karakterlerin yaşamlarına dokunma fırsatı buluyorlar.

Kütüphaneler Haftası’nda sahnelenen bu oyun, kültürel mirasımızın korunması ve gelecek nesillere aktarılması açısından büyük önem taşıyor. Giresun’un tarihine meraklı olanlar ve bu unutulmaz karakterleri yeniden keşfetmek isteyenler için kaçırılmayacak bir fırsat.

Sahneye konan bu eserin, Giresun’un zengin kültürel dokusunu ve tarihini gelecek kuşaklara aktarmada önemli bir rol oynayacağına inanıyoruz. Giresunlu dostlarının hikayeleri, tiyatro sahnesinde yeniden can bulurken, izleyicilerin yüzlerinde tebessümlere ve duygusal anlara yol açan oyun tiyatro severlerle buluşmaya devam edeceği öğrenildi.

Haber Foto: Ertan Kara

 

 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.