ÖZEL ADAYLIK ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA VE ADD’Yİ ZİYARET ETTİ

CHP Genel Başkan Adayı Özgür Özel’i ADD Genel Saymanı Basri Gürsoy karşıladı.

ÖZEL ADAYLIK ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA VE ADD’Yİ ZİYARET ETTİ
Yayınlanma: Güncelleme: 253 views

CHP Genel Başkan Adayı Özgür Özel, adaylık çalışmaları kapsamında Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Hüsnü Bozkurt’u ziyaret etti.

CHP Genel Başkan Adayı ve Grup Başkanı Özel, önceki günlerde CHP Genel Başkanlığına adaylığını koymuştu. Adaylık çalışmaları kapsamında Özel, dün saat 16.00’da ADD Genel Merkezi’ne gitti.

CHP Genel Başkan Adayı Özgür Özel’i ADD Genel Saymanı Basri Gürsoy karşıladı. Özgür Özel, Genel Başkan Bozkurt ile makamında görüştü. Yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından Bozkurt ve Özel basına açıklamalarda bulundu. Özgür Özel’in ilk kurumsal ziyaretini ADD’ ye yaptığını belirterek, “Hem tutum belgemiz üzerine hem Türkiye’nin durumu hem de partimizin geleceğine yönelik neler önerdiğimiz üzerine sohbette bulunduk. Bugün CHP’yi var 6 okun tarihsel tutarlılığına verdiğimiz önemi ve önümüzdeki dönemde 6 okun aşındırılmadan geliştirilerek, Türkiye’nin bugün içinde bulunduğu tüm sorunlarına yanıt verebilmek için en önemli dayanak noktası olduğuna dair görüş alışverişlerinde bulunduk” dedi.

Özgür Özel, ÇEDES Projesine değinerek, “Pedagojik açıdan son derece sıkıntılı gördüğümüz ve laikliğe yapılan saldırılara karşı İzmir’de ortak yükselttiğimiz sesi burada bir kez daha belirtme ihtiyacı duyuyorum” diye konuştu.

Görüşmeyi değerlendiren Bozkurt, “ADD’nin varlık nedeni laik cumhuriyeti, aydınlanma devrimlerini saldırılara karşı korumak olan demokratik kitle örgütüdür. Türkiye Cumhuriyeti’nin kilit taşı laikliktir. Bu kilit taşıyla oynamamak gerekir. Özel’e çıktığı yolda başarılar diliyorum. ÇEDES adı altında laik eğitim budanmak isteniyor” ifadelerini kullandı.

ADD Genel Başkanı Hüsnü Bozkurt, CHP bu ülkenin birleştirici çimentosu ve kilit taşı olduğunu belirtti. ADD ziyaretine Karayalçın’da eşlik eden milletvekillerinin yanı sıra CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül de eşlik etti.

 

 

 

 

 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.