TİREBOLU TSM KOROSU’ NDAN ANLAMLI KONSER

DEĞERLİ MÜZİSYEN SEZAİ EKMEKÇİ’NİN ANISINA KONSER DÜZENLEDİ.

TİREBOLU TSM KOROSU’ NDAN ANLAMLI KONSER
Yayınlanma: Güncelleme: 128 views

Tirebolu Türk Sanat Müziği Korosu bir süre önce yaşamını yitiren koronun Şefi, değerli müzisyen Sezai Ekmekçi’nin anısına konser düzenledi.

GRÜ Tirebolu İletişim Fakültesi salonunda yapılan ve sunuculuğunu Zahide İhtiyaroğlu’ nun yaptığı anlamlı konsere İlçe Kaymakamı Dr. Muhammet Lütfi Kotan, İl Genel Meclisi üyesi Ömer Cebeci, İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. İsmail Cem Feridunoğlu, Giresun Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci, İlçe Emniyet Müdürü Hakan İbişoğlu, Giresun Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Uğur Karaibrahimoğlu, bazı akademisyenler, kurum- kuruluş ve STK temsilcileri, siyasiler, iş insanları, basın mensupları ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Tarihçi- Yazar Ayhan Yüksel, konser öncesi Tirebolu’nun Kültür ve sanat geçmişine değinen bir konuşma yaptı ve Şef Sezai Ekmekçi’nin müzik yaşamından kesitler sundu. Tirebolu TSM Kurucu Başkanı ve Koro Şefi Şengül Coşkun, Şef Ekmekçi’ yi anarak duygu yüklü bir konuşma yaptı. Kurucu Başkan Şengül Coşkun’ un yönetiminde gerçekleşen konserde, saz sanatçıları Mustafa Ensar Usta, Erdem Usta, Cihan Uzunahmetoğlu, Namık Kemal Kadıoğlu, Uğur Akar ve Yavuz Aksu’ nun eşliğinde sahne alan solistler Hadiye Kademoğlu, Şengül Coşkun, Kaan Yılmaz,Salih Yıldız, Kaya İhtiyaroğlu, Mustafa İşsever, Murat Bayrak, koristler Hatice Emanetoğlu, Şükrü Kulaksız, Seyhan Elecik, Fatma Bora, Mustafa Gencer, Emine Bayrak, Seyhan Himoğlu, Nesime Yılmaz, Gökçe Bayrak ve Filiz Balal, anlam yüklü gecede davetlilere birbirinden güzel eserleri başarıyla sunmanın mutluluğunu yaşadılar.

Konser sırasında, Şef Sezai Ekmekçi’ nin söylediği, “Ömrümün Son Baharı” ve ” Şimdi Uzaklardasın” adlı şarkıların dinletilmesi ise salonda yer alan herkesi hüzünlendirdi.

Konserin sonunda Kaymakam Kotan Sezai Ekmekçi’nin anısına akrabası Enes Saygılı’ ya plaket, İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr.Öğretim Üyesi İsmail Cem Feridunoğlu ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci de Şef Şengül Coşkun’ a plaket ve çiçek takdim ettiler.

 

 

KAYNAK: Namık BALTAOĞLU-Hilal Mutlu KARAİBRAHİMOĞLU

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100013826342347

 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.