Yayınlanma:

VALİ SERDENGEÇTİ, BULANCAK VE PİRAZİZ İLÇELERİNİ ZİYARET ETTİ

Bulancak ziyaretleri gerçekleştiren Vali Serdengeçti,  daha sonra Piraziz’de İlçe Kurumlarını ve Kıbrıs Gazisini Ziyaret Etti.

Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, 25 Ağustos Cuma günü Bulancak ve Piraziz ilçelerimde gerçekleştirdiği ziyarette, ilçelerin önemli kamu kurumlarını ziyaret ederek brifing aldı.

Ziyaretin ilk durağı Bulancak Kaymakamlığı oldu. Vali Serdengeçti,  Bulancak Kaymakamı Ünal Koç ve ilçe yöneticileriyle bir araya geldi. İlçenin güncel durumu, projeler ve yerel yönetim faaliyetleri hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Vali Serdengeçti,  Kaymakamlık ziyaretinin ardından ilçe güvenliğini sağlayan kurumları ziyaret etmek üzere Bulancak İlçe Emniyet Müdürlüğüne geçti. Bulancak İlçe Emniyet Müdürlüğü ziyaretinde, İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri tarafından güvenlikle ilgili güncel gelişmeler hakkında bir brifing sunuldu. Emniyet teşkilatının çalışmaları, suçla mücadele ve trafik güvenliği gibi konulardaki faaliyetler hakkında detaylı bilgi verildi. Emniyet güçlerine teşekkür ederek, ilçe güvenliğine yönelik çalışmaların önemini vurguladı.

Ziyaretin son ayağı ise Bulancak İlçe Jandarma Komutanlığı oldu. Vali Serdengeçti,  İlçe Jandarma Komutanı tarafından karşılandı. Jandarma teşkilatının yürüttüğü faaliyetler ve köylerdeki güvenlik önlemleri hakkında brifing alındı. Jandarma personelinin özverili çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Serdengeçti,  vatandaşların huzur ve güven içinde yaşamasının önemine vurgu yaptı. Ziyaretin sonunda ise Vali Serdengeçti, Bulancak ilçesindeki kamu kurumlarının yetkililerine ve personeline çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, ilçenin gelişimi ve refahı için iş birliği ve dayanışma çağrısı yaptı.

 

 

 

 

 

 

 

Bulancak ziyaretleri gerçekleştiren Vali Serdengeçti,  daha sonra Piraziz’de İlçe Kurumlarını ve Kıbrıs Gazisini Ziyaret Etti.

Vali Serdengeçti,  Piraziz’de ilçesinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu. 25 Ağustos Cuma günü ilk olarak Piraziz Kaymakamlığını ziyaret gerçekleştirdi. Piraziz Kaymakamı Kezban Yerlikaya’dan Kaymakamlık binasında ilçenin idari ve sosyal yapılanması hakkında detaylı bir brifing alan Vali Serdengeçti, ardından Piraziz İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret etti.

Vali Serdengeçti, emniyet ve jandarma birimlerinin yetkililerinden güvenlik ve kamu düzeninin sağlanması konularında bilgi aldı. Emniyet ve Jandarma ziyaretiyle ilgili paylaşım yapan Vali Serdengeçti, “Piraziz’de kahramanlarımızda birlikteyiz… Her zaman ve her koşulda kıymetli vatandaşlarımızın huzur, esenlik ve güvenliği için azimle vazifemizi ifa edeceğiz” ifadelerini kullandı.

İlçe Jandarma Komutanlığındaki ziyaret ve incelemelerin ardından yapımı devam eden Piraziz Hükümet Konağından incelemelerde bulunan Vali Serdengeçti, çalışmalar hakkında Kaymakam Yerlikaya’dan bilgi alarak binanın biran önce tamamlanıp hizmete açılması talimatı verdi.

Kurum ziyaretlerinin sona ermesinin ardından, Kıbrıs Gazisi Adil Kıraç’ı evinde ziyaret eden Vali Serdengeçti, Gazi Kıraç’a Türk bayrağı ve çiçek hediye etti. Vali Serdengeçti, Gazi Kıraç’tan Kıbrıs Harekâtı sırasında yaşadıkları anıları dinleyerek bir süre sohbet etti. Gazilik anıları ve sonrasında yaşadıklarını anlatan Kıraç, Gazi olmasına rağmen demir doğrama mesleğinde uzun süre Bulancak İlçe Merkezinde esnaflık yaptığını ve şimdi işini oğluna devrettiğini belirterek geçmişten bugüne yaşanan deneyimleri ve anıları paylaştı.

Gazi Kıraç’ın azim ve fedakârlığına olan saygısını dile getiren Vali Serdengeçti, “Gazi, toprağın vatan olma hikâyesinin yaşayan şahididir… Kıbrıs Barış harekâtında ‘gazilik’ payesiyle şereflenen hemşerimiz Adil Kıraç’ı ziyaret ettik. Cenabı Hak tüm gazilerimize sağlıklı, hayırlı ömürler nasip eylesin.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.