BU DÜZEN DEĞİŞMELİ.

ADD’DEN SEÇİM ÖNCESİ MANİFESTO: BU DÜZEN DEĞİŞMELİ.

BU DÜZEN DEĞİŞMELİ.
Yayınlanma: Güncelleme: 125 views

Atatürkçü Düşünce Derneği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle “Yeniden Atatürk Cumhuriyeti” manifestosu yayımladı: “Emperyalizmin mezhepçilik tuzaklarına düşülmemeli.

 

ÜNİTER ULUS DEVLETİMİZİ GÖZÜMÜZ GİBİ KORUMALIYIZ.

 

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), 14 Mayıs seçimleri öncesi cumhurbaşkanı ile milletvekillerine yönelik “Yeniden Atatürk Cumhuriyeti” manifestosu yayımladı. Manifestoda “Türkiye Cumhuriyeti, tarihin ilk antiemperyalist ulusal bağımsızlık savaşının kan ve ateş deryasından doğmuş, Batı’nın 150 yılda yapabildiği devrimleri 15 yıla sığdırarak dünyadaki saygın yerini almış büyük bir devlettir. Büyüklüğüne yaraşır yönetilmelidir. Devlet yetkisi kullanırken namuslu olacağından emin olunmayan kişilerin kamuda görev almasına asla izin verilmemelidir” ifadeleri kullanıldı.

 

“TUZAĞA DÜŞMEMELİ”

 

Atatürk’ün “Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir” tanımına dikkat çekilen açıklamada “Emperyalizmin ‘böl, yönet’ taktiği güdümlü mikro milliyetçilik ve mezhepçilik tuzaklarına düşülmemeli, emperyal güçlerle işbirlikçilerinin kadim federasyon özlemlerine güç veren arayışlara itibar edilmemeli. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı siyasi beklentilerle dağıtılmamalı, üniter ulus devletimiz gözümüz gibi korunmalıdır” ifadeleri kullanıldı.

 

Meclis’i alan bir yönetim sistemi kurulmasına dikkat çekilen manifestoda, “Kamuda laik Cumhuriyet ve üniter ulus devlet karşıtı kadrolaşmaya izin verilmemeli. Üniversitelerimizin bilimsel ve idari özerkliği tartışmasız demokratik bilim yuvaları olacağı bir üniversite reformu ivedilikle yapılmalı, YÖK kapatılmalı. Cumhuriyetimiz antiemperyalist ve tam bağımsızlıkçı kuruluş ayarlarına dönmeli” denildi.

 

Manifestoda, “Dünyanın en bereketli topraklarında, dünyanın en özverili, en çalışkan, en vatansever halkını açlığa mahkûm eden bu düzen değişmeli” vurgusu yapıldı.

 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.