GİRESUN BELEDİYESİ MOBİL AŞEVİ’NİN TANITIMI YAPILDI

GİRESUN’DA VE ÜLKEMİZDE İHTİYAÇ DUYULABİLECEK HER YERDE HİZMET VERECEK

   GİRESUN BELEDİYESİ MOBİL AŞEVİ’NİN TANITIMI YAPILDI
Yayınlanma: Güncelleme: 81 views

Giresun Belediyesi, vatandaşlara daha hızlı ve kaliteli bir hizmet verebilmek amacıyla saha araçlarına Mobil Aşevi TIR’ını da dahil etti.

Araç filosunu genişletmeye devam eden Giresun Belediyesi, afet durumlarında afetzedelerin günlük yemek ihtiyacını karşılamak ve şehirdeki çeşitli organizasyonlarda kullanımının hedeflendiği Mobil Aşevi TIR’ını, Ata Park’ta düzenlediği törenle tanıtımını gerçekleştirdi.

Giresun Belediyesi tarafından Ata Park’ta gerçekleştirilen tanıtım programına Giresun Milletvekili Ali Temür, Belediye Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri, Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları, Sivil Toplum Kuruluşlarının Yöneticileri, Siyasi Partilerin Yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

Türkiye Belediyeler Birliği’nin desteğiyle, 10 Milyon TL değerindeki araç günlük 6 bin kişilik 3 öğün yemek üretirken, içerisinde profesyonel mutfak araç ve gereçleri, soğuk hava deposu, jeneratör ve gaz depolama alanı bulunuyor. Araç ayrıca, dışardan bağlantıya ihtiyaç duymadan, elektrik aksamını kendi kendine verebilecek bir teknolojik özelliği de bünyesinde barındırıyor.

ŞENLİKOĞLU: “KAZANDIRDIĞIMIZ HER ARAÇTA, HER HİZMETTE, HER PROJEDE MUTLU OLUYORUZ”

Tanıtım töreninde konuşan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu: “Giresun Belediyesi’nin eksiği olan Mobil Aşeviydi. Bu nedenle yaptığımız işlerden, aldığımız kararlardan bir tanesi yeni bir mobil mutfak oluşturmak oldu. Giresun’umuzda ve ülkemizde ihtiyaç duyulabilecek her yerde kullanmak üzere belediyemizin araç filosuna kazandırdığımız Mobil Aşevinin hayırlı olmasını diliyorum. Bu hizmetin şehrimize kazandırılmış olmasından dolayı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanımız Yücel Yılmaz’a ve Milletvekillerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Şenlikoğlu şöyle devam etti:

 “Giresun’umuza kazandırmış olduğumuz bu mobil aşevimiz günde yaklaşık 6 bin kişiye kadar yemek üretimi ve dağıtımı yapılabilecek. Neredeyse normal bir aşeviyle aynı fonksiyonlara sahip. Yaşadığımız afetlerden sonra mobilize hizmetlerin ne kadar önemli olduğunu görmüş olduk. Olası bir afet durumunda vatandaşlarımızın hemen hizmetine sunabileceğimiz mobil aşevimiz kısa bir süre içerisinde bulunduğu bölgede hizmet verebilecek. Sosyal belediyecilik kapsamında kullanılan mobil aşevi gibi araçlar toplumun ihtiyaçlarına etkili bir şekilde yanıt veren önemli araçlar. Vatandaşların ihtiyaçlarına cevap veren, çözüm üreten, vatandaşların yaşamını kolaylaştıran birçok hizmeti hayata geçirdiğimiz gibi mobil aşevimizi kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Bu aracımız acil durumlarda gıda desteği sağlamak, ihtiyaç sahiplerinin beslenmesini güvence altına almak ve toplumsal dayanışmayı arttırmak için büyük bir potansiyele sahip olacak. Bu aşevimiz, sadece şehrimizin değil ülkemizin herhangi bir şehrinde ihtiyaç olması halinde kullanılabilecek. 4,5 yıllık bir emeğin ardından kazandırdığımız her araçta, her hizmette, başlattığımız her projede gerçekten mutlu oluyoruz.”

 

 

 

 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.