MUTLUMUZUNUZ, IHLAMUR AĞACINI KORUYAMADIK KOLLAYAMADIK

Bulancak Orman İşletme Müdürlüğü ve Bulancak Belediye Başkanlığı şehir içinde Orta Camii önünde ki iki ağaçtan birini kesti diğerini budadı.

MUTLUMUZUNUZ, IHLAMUR AĞACINI KORUYAMADIK KOLLAYAMADIK
Yayınlanma: Güncelleme: 977 views

Bulancak Orta Camii girişi önünde bulunan ve daha önceleri ağaca çivili vida ile pankart asılmasını Bulancak Orman İşletme Müdürlüğüne bilgi vermiş ve haber yaptığımız ıhlamur ağacına Bulancak belediye Başkanlığı yetkilileri tarafından kökten çözüm adına kökünden kestikleri objektiflere yansıdı.

 

 

 

Daha öncesinde yaptığımız haberde şahsım Mehmet Yaşar olarak “bulancakhaber.net olarak bu görüntüyü geç gördüğümüz için üzüldüğümüzü belirtmek isterim” sözünü bu seferde kesildikten sonra haberimiz oldu ve ancak bir diğerini belki orada fotoğraf çekerek kurtardık.

 

 

           Her ne kadar ağaç dudama yapıyoruz deseler de bir diğer ağacı çoktan kökünden kesmişlerdi.

 

Hiç kimse bu ağaç çürüdü demesin. Bu ağaç kendilerine göre ortada kaldığı için kesildi. Oysa cami içine gidenler orada abdestini alıp ıhlamur ağacının altında namaz saatini bekliyorlardı.  Yazın gölge olan o güzelim ıhlamur ağacının bir tanesinin kesilmesinden dolayı çok üzüldük. 2020 yılında ağaca vidalı çivi ile pankart asanlar neden ağacın kesilmesini engellemediler.

 

 

Ağacın kesildiğini söyleyenler hiç olmazsa biz gelene kadar neden engel olmadılar. Ben bölgeye gittiğimde bir ağaç kesilmiş bir diğer ağacın fazla uzanan dallarını budama yapıyoruz dediler. Diğer ağaç neden kesildi sorumuza ise çürüdü diye kesildiğini ifade ettiler.

 

 

Bulancak itfaiye aracı üzerinde ki görevlinin budadığı ağacın yanında ki bir diğerini ise kestiği objektiflerimize böyle yansıdı.

 

 

 

Oysa Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Yalova’da bir dalını kesmemek için inşa halindeki köşkü tren rayları üzerinde kaydırdığı çınar ağacının bakımları yaptırıldığı, Atanın mirasına sahip çıktıklarını söyleyen insanların olduğu vatan topraklarında benim Bulancak Orta Camii önünde yazın gölgesinde namaz saatini bekleyenlere ne söyleyeceksiniz?

 

 

Yalova’da bir dalını kesmemek için inşa halindeki köşkü tren rayları üzerinde kaydırdığı çınar ağacının röntgeni çekilerek 400 yaşında olduğunu bilinen bir yaşam da, Bulancak Orta Camii’nde iki ağacı koruyamayan, kollayamayan tüm çevre halkı mutlumuzunuz?

 

 

 

Daha önceleri yaptığımız haber link; https://www.bulancakhaber.net/haber/4844/bilincsiz-ve-bilgisiz-uygulama-icimizi-acikti.html

 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.