TMO TAAHHÜDÜNÜ YERİNE GETİRMİYOR

Bize bu mağduriyeti yaşatan TMO’dan ödeme sözünde durmadığı için 53.40 randıman gelen 1 ton 59 kilogram fındığımı geri istiyorum.

TMO TAAHHÜDÜNÜ YERİNE GETİRMİYOR
Yayınlanma: Güncelleme: 180 views

Giresun İli Keşap İlçesi Kaşaltı Köyünde fındık üreticisi Toprak Mahsulleri Ofisi kısa adı TMO’dan “FINDIĞIMI GERİ İSTİYORUM” dedi.

bulancakhaber.com.tr İnternet gazetemizin ulaştığı bilgiler ışında fındığının parasının ödenmediği ve mağdur olan fındık sahibinin basın açıklamasını siz değerli okuyucularımız ve yetkililerin dikkatine sunarız.

 

 

TMO’DAN FINDIĞIMI GERİ İSTİYORUM!

 Giresun İli Keşap İlçesi Kaşaltı Köyünde fındık üreticisiyim.

 Eşimle birlikte çoğunlukla fındık işçileri desteği ile hızlı bir şekilde fındık hasat işlemini bitirerek 28 Ağustos 2023 tarihinde 53.40 randıman gelen 1 ton 58 kilo tombul fındığı, kilosu 89.040 Lira’dan TMO’ya teslim ettim.

 TMO taahhüdüne göre fındık tutarı paramız en geç 28 Eylül 2023 tarihinde ödenecekti.

 Fındık paramızın bugüne kadar ödenmemiş olmasından dolayı oldukça mağdur olduk ve alacaklılar karşısında ailecek mahcup duruma düştük. Alacaklıların iş yerlerinin önünden geçemez ve telefonlarına cevap veremez duruma geldik. Toplumda 50 yıllık güvenirliliğimiz TMO’nun sözünde durmayarak ödeme yapmaması nedeniyle büyük yara aldı. Özetle TMO sayesinde maddi ve manevi kayba uğradık.

Bu kaybımızın acilen telafi edilmesini bekliyoruz.

 

 

Bize bu mağduriyeti yaşatan TMO’dan ödeme sözünde durmadığı için 53.40 randıman gelen 1 ton 59 kilogram fındığımı geri istiyorum.

TMO fındığımızı geri vermeyecek ise piyasada oluşan fiyat üzerinden fındığımızın parasını talep ediyoruz.

Eğer bu hafta içinde mağduriyetimiz giderilmez ise hukuki yollara başvuracağımızın bilinmesini ilgililer ve kamuoyunun bilgisine sunuyorum.

 Saygılarımla.

 Aysel Akdoğan, Emekli öğretmen- Fındık üreticisi

 

 

 İnternet Gazetemiz bulancakhaber.com.tr ve İnteraktif canlı yayın yapan BULANCAK HABER olarak konunun takipçisi olacağımızı, Pazartesi günü mağdur olan fındık üreticisi ile saat 18.00’da canlı yayına telefon ile bağlantı kurarak konuk alacağımız bildiririz.

 

Ayrıca şu anda piyasada 53.40 randıman fındığın fiyatını hesaplamanızı ve bu mağduriyetin bir an önce giderilmesi istiyoruz. Toprak mahsulleri Ofisi kısa adı TMO’nun güvenirliğini yerine getirmenizi talep ediyoruz.

 

 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.