GİRESUN VALİLİĞİNDE DEPREM

İKİ KİŞİ GÖREVDEN ALINDI

GİRESUN VALİLİĞİNDE DEPREM
Yayınlanma: Güncelleme: 439 views

Valilik konferans salonunda bulunan ses cihazı ile ilgili basında çıkan haberler sonrasında iki kişinin görev yerleri değiştirildi.

 

Valilik İdari Hizmetler Müdür Vekili Ferdi Aydın AFAD Müdürlüğü’nde, Şef Aynur Yurdusev Topal Nüfus Müdürlüğünde görevlendirildi.

 

Görev yerleri değişikliğinin, Valilik konferans salonundaki ses cihazları bakım ve onarımda mevcut olan iki cihazın işi yapan firma tarafından yeni alınmış gibi faturalandırıldığı, ayni firmadan valilikteki bazı İşlere devam etmesi ile ilgili olduğu iddia ediliyor.

 

İdare Hizmetler Müdürlüğü görevine ise, asıl kadrosu Valilik İdari Hizmetler Müdürlüğü olan ve AFAD’ da görevlendirilen Fatma Aysun Tellioğlu getirildi. Müdür Tellioğlu’nun daha önce Valilik İdari Hizmetler Müdürü iken eş durumundan İstanbul Valiliğine geçici olarak görevlendirildiği öğrenildi.

 

İstanbul’daki geçici görevlendirilmesi sona eren Tellioğlu’nun Giresun’a gelerek asıl kadrosuna dönmek isteği uygun görülmeyerek Giresun AFAD Müdürlüğü’nde görevlendirildiği bilgisine ulaşıldı.

 

Yine Nüfus Müdürlüğünde şef olarak çalışan Fatih’in Cömer’ de İdare Hizmetler Müdürlüğünde görevlendirildi.

 

FATURA 2 KİŞİYEMİ KESİLDİ !

Haber dosyasındaki bilgi ve belgelerde konu çok kişiyi kapsadığı halde, İdari Hizmetler Müdür Vekili Ferdi Aydın ve Şef Aynur Yurdusev Topal yasak savarcasına Günah Keçisi olarak mı ilan edildi ve görev yerleri değiştirildi?

 

CEVAP BEKLEYEN SORULAR

  • Valilikte bozuk olan ses cihazlarını yaptırmak için ilgili firmayı kim davet etmiş ve yaptırmıştır?
  • Ses cihazının bozuk olduğundan ve yaptırılmasından ilgili vali yardımcısının haberi var mıdır?
  • Soruşturmayı eksik yürüterek Özel İdare satın alma memurlarına bir alt ceza teklif eden ve ilgili firmaya yaptığı işten dolayı görmemezlikten gelen muhakkikler hakkında bir işlem yapılacak mıdır?
  • Soruşturmayı yürüten muhakkikler Valiliğin ilgili biriminden konu ile ilgili bilgi ve belge talep etmişlerdir. İlgili birimce hazırlanan yazıya imza aşamasında Vali Yardımcısı müdahale ederek kendi el yazısıyla soruşturmanın yönünü değiştirecek şekilde düzenleme yapmış mıdır?
  • İlgili Vali Yardımcısı muhakkiklerin eksik yaptığı dosyayı fark edecek kadar bilgili değil midir? Yoksa konu kapatılmaya mı çalışılmıştır?
  • Sahte fatura keserek Valiliği dolandırmaya çalışan ilgili firmanın yaklaşık 2 yıl gibi valiliğe iş yapmasının sorumlusu kimdir?
  • Konu ile ilgili bütün sorumluların ortaya çıkması için Vali Enver Ünlü İçişleri Bakanlığından müfettiş talep edecek midir?
  • Haber basında geniş yer bulmasına rağmen bugüne kadar valilikten bir açıklama yapılmamıştır.

 

O gün başlık olarak attığımız “ŞİMDİ YAPANIN YANINDA KAR MI KALDI” sözü gerçek olmuştur.

 

bulancakhaber.com.tr olarak bu konuyu kamuoyuna sunmuş ve bu soruların kamuoyunun aydınlatılması açısından konu ile ilgili ayrıntılı açıklama bekliyoruz.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.